Nieuw van Bertyn
Instant Protein Veganmix – 3x 90g Seitanburger
Bekijk de video voor de verschillende toepassingen.
Bekijk meer video’sBekijk alle recepten
Oorspronkelijk een Hongaarse soep, een wat meer lopende varianten voor het stoofpotje. Niet alleen in Hongarije is dit gerecht erg smakelijk maar ook in Centraal- en Zuidoost-Europese landen kun je lekkere goulash recepten tegenkomen. Het is eigenlijk echt een winters gerecht die ook wat uren nodig heeft alvorens dat deze optimaal van smaak is. Oorspronkelijk is goulash een eenpansgerecht welke de herders klaarmaakten en makkelijk mee konden nemen naar een andere plek. Deze goulash heeft een Afrikaans tintje gekregen door de gebruikte kruiden zoals komijn. Een nieuwe twist en heerlijk verrassend van smaak.
Je begint rustig met het aanstoven van de ingrediënten, hierdoor komen de verschillende aroma’s vrij, welke je later met de bouillon opvangt. De bereiding van de goulash duurt enkele uren, waarbij je af en toe eens de goulash doorroert. Daarnaast voeg je dan iedere keer een bouillon toe om er voor te zorgen dat de soep niet uitdroogt. Tijdens het sudderen komen de smaken optimaal vrij waardoor je echt een kleine smaakbom hebt.
In de meeste recepten voor goulash werd aardappel meegekookt om het gerecht wat in te dikken. In dit recept, met Afrikaanse inslag, wordt gebruik gemaakt van de kikkererwten.
Wie is Stefano Vicinoadio? Wij hebben hem bij Bertyn leren kennen op een bio-beurs in Duitsland. Direct een warme ontmoeting waaruit een mooie samenwerking is ontstaan. Door het ontdekken van wederzijdse interesse (vegan, voeding, gezondheid) is de samenwerking gestart. Stefano is eigenlijk fotograaf, zijn passie. Zijn liefde voor koken zorgt voor de meest heerlijke recepten mét mooie foto's. Stefano omschrijft zichzelf als kleurrijk, luid, veganistisch, vriend, ontdekker, digitale nomade en recht door zee. Stefano gooide roer om: gezond eten, gezond leven met vegan producten Zijn leven heeft een andere wending genomen toen hij erg ziek werd. Toen hij 33 was ging het leven hem voor de wind. Hij stond echter niet stil bij zijn eigen gezondheid. Hij rookte, dronk veel alcohol, werkte vaak zo'n 16 uur per dag en werkte ongeveer zo'n 2 liter koffie per dag naar binnen. Tot hij twee ernstige hernia's kreeg. Daarnaast kampte hij met flink wat overgewicht. Hij besefte dat het zo niet verder kon en besloot zijn leven om te gooien. Hij besloot het drinken en roken helemaal uit te bannen en langzaamaan veranderde hij ook zijn voedingspatroon, tot hij uiteindelijk, voor zo goed als 99% veganist werd. Vegan recepten, stapje verder dan vegetarisch De recepten van Stefano zijn dus allemaal vegan recepten. Wanneer je enkel vegan eet vermijdt je het gebruik van dierlijke producten. Dit is dus eigenlijk ngo een stapje verder als het vegetarisme. Ook eieren, zuivel en honing zijn dan weggelaten. Deze recepten van Stefano zullen je laten zien dat het zeker niet zo is dat er niets meer overblijft om te gebruiken. Bekijk de recepten en probeer ze zelf!
Zo ben je als eerst op de hoogte van onze promoties, nieuwe producten en bio tips.
“De Familie Eet het beter heeft de verschillende smaken uitgebreid getest. Warm, koud, gebakken en zelfs op de barbecue. De structuur en het mondgevoel zijn prima, vergelijkbaar met vlees. Als echte vleeseters is dat het eerste waarop we hebben gelet. Ook de looks van de Seitan is goed. De smaak verschilt per soort –gelukkig maar! Mijn favoriet: de Gula Java Chili Tops en dan gebakken, afgekoeld en door de salade”
De mogelijkheden met de Instant Protein Veganmix – 3x 90 gram Seitanburger van Bertyn zijn (bijna) eindeloos! Bekijk alle video's van onze recepten met deze proteine mix en laat je inspireren om vegetarische (of veganistische) eiwitrijke gerechten te maken voor jou en heel het gezin!
Bekijk alle video's