Setian Stoofvlees

Kookinspiratie?

Doorzoek onze database meer dan 200 recepten, om heerlijke gerechten te maken met Seitan!

De Eiwit kampioen

DE EIWIT KAMPIOEN!

Seitan van Bertyn bevat 68% meer eiwit dan een kipfilet! Met Bertyn Tops heb je snel een ideale maaltijd voor na je workout met meer dan 30g eiwitten!

Eiwitrijke lunch, bekijk onze gezonde recepten

LUNCHEN!

De seitan van Bertyn leent zich ook perfect voor de bereiding van een gezonde en smaakvolle lunch. Bekijk onze lunch recepten!

previous arrow
next arrow
Slider

Seitan van Bertyn zit vol eiwitten – een echte eiwitkampioen

De seitan van Bertyn is biologisch, heerlijk van smaak en textuur, vetarm, koolhydraatarm en eiwitrijk. Kortom de ideale vis- en vleesvervanger voor de vegetariër, veganist en flexitariër van elke leeftijd. Door haar hoge gehalte aan eiwitten en lage gehalte aan calorieën is onze seitan ook ideaal voor de sporter. Ze heeft haar plaats op het bord bij menig dieet veroverd.

Ontdek onze seitan steaks, onze blocs (voor de creatieveling), onze tops (snel en makkelijk) en ons gehakt. De seitan van Bertyn in grootkeuken of restaurant? Bekijk onze grootverpakkingen.

Bij Bertyn vinden wij het belangrijk dat onze producten zo milieuvriendelijk mogelijk zijn vervaardigd. Deze combinatie maakt dat onze seitan een product is waar wij volledig achter staan, welke bereid wordt met biologische en kwalitatieve grondstoffen, in een authentieke sfeer.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

De gegevens die je hier achterlaat worden door ons enkel gebruikt om je per mail, in de vorm van een nieuwsbrief, op de hoogte te houden van de ontwikkelingen binnen Bertyn en onze lopende acties. Bertyn vindt jouw privacy en veiligheid belangrijk. Voor onze volledige privacy policy verwijzen we je graag naar ons privacy beleid. We gebruiken Mailchimp als ons marketingplatform. Door hierboven op de ja, ik wens de nieuwsbrieven van Bertyn te ontvangen button te klikken ga je akkoord met de verwerking van je gegevens via Mailchimp. Lees hier meer over de privacypraktijken van Mailchimp.

Wat is Seitan?

Seitan is een eiwitrijk product meestal gemaakt van tarwe- of speltmeel of gluten. Seitan bevat veel eiwitten van tarwe of spelt. Spelt of tarwe eiwitten bevatten veel gluten. De seitan van Bertyn is bio of anders gezegd van biologische ingrediënten.

Wat betekent Seitan en waar komt het vandaan?

Seitan komt van het Japanse “sei”- hetgeen betekent “zijn, worden, gemaakt van” en “tan” zoals in tanpaku wat “eiwitten” is. Vrij vertaald “gemaakt van eiwitten”. Meer dan 1000 jaar geleden werd seitan in China en Japan bereid door Zen Boeddhisten, als vervanger voor vlees of vis.

Waar wordt seitan gegeten?

In de Chinese keuken wordt seitan Mian juin (mien chin of mien ching) genoemd. Seitan werd door Chinese Boeddhistische Mahayana monniken gegeten die strikte veganisten waren. Vandaag wordt in Chinese en Viëtnamese restaurants ‘mock eend’ of ‘mock kip’ geserveerd. Een alternatief voor eend of kip gemaakt van seitan. Mock eend of mock kip wordt vaak gegeten met pinda’s of champignons. Seitan wordt in China ook vaak tijdens het ontbijt gegeten bij gekookte rijst porridge (congee).

In de Japanse keuken wordt seitan vaak vertaald in “fu” hetgeen ’gluten’ betekent. De Japanse filosoof George Ohsawa (1893-1966) heeft bio seitan begin jaren ’60 naar het Westen gebracht. Voor velen is George Ohsawa het symbool voor de macrobiotiek.

In de Vietnamese keuken wordt seitan vaak ‘mi cang of mi can’ genoemd, refererend naar tarwegluten. Samen met tofu maakt seitan deel uit van de Boeddhistische Vietnamese keuken, die sterk werd beïnvloed door China.

In de Vegetarische en veganistische keuken wordt seitan gegeten als vleesvervanger. Vele vegetariërs en veganisten verkiezen bio seitan boven tofu of tempeh.

In de Gezonde keuken wordt biologische seitan gegeten als gezonder alternatief voor vlees of vis. Bio seitan bevat gemiddeld meer eiwitten dan vis of vlees en kent niet de nadelen van vlees of vis (zoals bijvoorbeeld purines en hormonen in vlees en kwik en pcb’s in vis).

In de Ethische keuken eet men het omdat het bewust weglaten van vlees en vis beter is voor het milieu, het dier en de mens. Minder vlees eten helpt de opwarming van de aarde tegen te gaan en geeft onze oceanen meer adem en minder vervuiling. Minder vis eten helpt onze oceanen in balans houden.

Wat is authentieke seitan?

Voedingswaarde van biologische seitan

Bio seitan is vetarm en rijk aan eiwitten. Seitan bevat geen purinezuur (vlees wel), geen cholesterol. Bertyn bio seitan is bovendien biologisch. Bio betekent dat Bertyn seitan ook geen antibiotica bevat, geen pesticiden, geen chemische bewaarmiddelen (bvb geen sulfiet), geen chemische kleurstoffen, geen chemische smaakstoffen. Bertyn seitan heeft nooit last van dolle koeienziekte, varkenspest, vogelgriep, Spaanse griep, of groeihormonen…

Eiwit kampioen seitan vergeleken met vlees

OmschrijvingKcal per 100 gAandeel kcal uit eiwittenMg cholesterol per 100 kcalAandeel kcal uit vetten
Seitan11883% 02%
Kalkoenwit10684%1511%
Kipfiet (bereid)15776%3523%
Rund (mager) of lenderollade12669%6229%
Varkensgebraad of karbonade19638%4061%
Hamburger27230%2266%
Ei (gekookt)15435%32063%

Eiwitten en aminozuren: Seitan is de eiwit kampioen

Lees meer over: Eiwitten en aminozuren

Vegetarische recepten met seitan

Biologische seitan van Bertyn is gemakkelijk te verwerken in vegetarische gerechten. In klassieke gerechten kan je seitan gebruiken als vleesvervanger. Een vleesvervanger zonder cholesterol, met meer eiwitten dan vlees of vis en met weinig vet. Ideaal op donderdag veggiedag. Op deze Bertyn- website vind je een heleboel recepten voor seitan.

Je kan van seitan een burger of steak maken, je kan hem tussen een panini- of pitabroodje leggen of ter vervanging van vlees of vis inzetten. Seitan is vegetarisch en vegan. Vegetarisme en seitan zijn goede vrienden. Boven tofu, tempeh en soja eiwitten uit, komt seitan als sterkste jongen naar voren als je naar een vleesvervanger op zoek bent. Seitan heeft de meest vleesachtige structuur. Seitan van Bertyn wordt de filet pur van de seitan genoemd. En is bovendien bio, biologisch dus.

Vegetarisch eten bevat veel eiwitten…Vegetariërs komen helemaal geen eiwitten tekort… Groene bladgroenten, linzen, bonen bulken van volwaardige 1ste rangs eiwitten. Vegetarisch koken kan je ook met seitan. Seitan kan perfect bij vegetarische pasta of als basis voor vegetarische bolognesesaus bij lasagna of pasta…

Vegetarische recepten met seitan

Inspiratie om te koken met seitan van bertyn

Biologische seitan van Bertyn is gemakkelijk te verwerken in vegetarische gerechten. In klassieke gerechten kan je seitan gebruiken als vleesvervanger. Een vleesvervanger zonder cholesterol, met meer eiwitten dan vlees of vis en met weinig vet. Ideaal op je veggiedag. Op deze Bertyn- website vind je een heleboel recepten voor seitan.

bekijk onze recepten

Seitan recept suggestie's

vegetarische kipvingers recept gemaakt van seitan

Vegetarische kipvingers

Recept geschikt voor: 12 stuks | Moeilijkheid: Makkelijk | Voorbereidingstijd: 10 minuten | Bereidingstijd: 10 minuten | Wachttijd: 30 minuten | Totale bereiding: 50 minuten | Type: Hoofdgerecht, Snack, Tapa & hapje, Tapa & hapje, Vleesvervanger

Bekijk recept
superfood eiwitshake van seitan ? Boordevol eiwitten en camu camu

Superfood eiwitshake van seitan met pruimen en camu camu

Recept geschikt voor: 1 personen | Moeilijkheid: Gemiddeld | Voorbereidingstijd: 5 minuten | Bereidingstijd: 5 minuten | Totale bereiding: 10 minuten | Type: Shake, Eiwitshake

Bekijk recept
Gratin van penne met seitan

Gegratineerde penne met bloemkool, seitan en champignon room

Recept geschikt voor: 4 personen | Moeilijkheid: Gemiddeld | Totale bereiding: 0 minuten |

Bekijk recept

Wat fans over bertyn zeggen

Fan: Reine

Reine

Blogger op groeneprinses.be

“Koop altijd seitan van uitstekende kwaliteit. Wat je in de doorsnee supermarkt vindt, is vaak maar een taai goedje. Seitan moet mals van textuur zijn. In biowinkels vind je lekkere seitan (ik noem niet graag merken, maar die van Bertyn is heel goed)” groeneprinses.be