Setian Stoofvlees

Kookinspiratie?

Doorzoek onze database meer dan 200 recepten, om heerlijke gerechten te maken met Seitan!

De Eiwit kampioen

DE EIWIT KAMPIOEN!

Seitan van Bertyn bevat 68% meer eiwit dan een kipfilet! Met Bertyn Tops heb je snel een ideale maaltijd voor na je workout met meer dan 30g eiwitten!

Eiwitrijke lunch, bekijk onze gezonde recepten

LUNCHEN!

De seitan van Bertyn leent zich ook perfect voor de bereiding van een gezonde en smaakvolle lunch. Bekijk onze lunch recepten!

previous arrow
next arrow
Slider

Seitan van Bertyn zit vol eiwitten – een echte eiwitkampioen

De seitan van Bertyn is biologisch, heerlijk van smaak en textuur, vetarm, koolhydraatarm en eiwitrijk. Kortom de ideale vis- en vleesvervanger voor de vegetariër, veganist en flexitariër van elke leeftijd. Door haar hoge gehalte aan eiwitten en lage gehalte aan calorieën is onze seitan ook ideaal voor de sporter. Ze heeft haar plaats op het bord bij menig dieet veroverd.

Ontdek onze seitan steaks, onze blocs (voor de creatieveling), onze tops (snel en makkelijk) en ons gehakt. De seitan van Bertyn in grootkeuken of restaurant? Bekijk onze grootverpakkingen.

Bij Bertyn vinden wij het belangrijk dat onze producten zo milieuvriendelijk mogelijk zijn vervaardigd. Deze combinatie maakt dat onze seitan een product is waar wij volledig achter staan, welke bereid wordt met biologische en kwalitatieve grondstoffen, in een authentieke sfeer.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

De gegevens die je hier achterlaat worden door ons enkel gebruikt om je per mail, in de vorm van een nieuwsbrief, op de hoogte te houden van de ontwikkelingen binnen Bertyn en onze lopende acties. Bertyn vindt jouw privacy en veiligheid belangrijk. Voor onze volledige privacy policy verwijzen we je graag naar ons privacy beleid. We gebruiken Mailchimp als ons marketingplatform. Door hierboven op de ja, ik wens de nieuwsbrieven van Bertyn te ontvangen button te klikken ga je akkoord met de verwerking van je gegevens via Mailchimp. Lees hier meer over de privacypraktijken van Mailchimp.

Wat is Seitan?

Seitan is een eiwitrijk product meestal gemaakt van tarwe- of speltmeel of gluten. Seitan bevat veel eiwitten van tarwe of spelt. Spelt of tarwe eiwitten bevatten veel gluten. De seitan van Bertyn is bio of anders gezegd van biologische ingrediënten.

Seitan komt van het Japanse “sei”- hetgeen betekent “zijn, worden, gemaakt van” en “tan” zoals in tanpaku wat “eiwitten” is. Vrij vertaald “gemaakt van eiwitten”.

Meer dan 1000 jaar geleden werd seitan in China en Japan bereid door Zen Boeddhisten, als vervanger voor vlees of vis.

In de Chinese keuken wordt seitan Mian juin (mien chin of mien ching) genoemd. Seitan werd door Chinese Boeddhistische Mahayana monniken gegeten die strikte veganisten waren. Vandaag wordt in Chinese en Viëtnamese restaurants ‘mock eend’ of ‘mock kip’ geserveerd. Een alternatief voor eend of kip gemaakt van seitan. Mock eend of mock kip wordt vaak gegeten met pinda’s of champignons. Seitan wordt in China ook vaak tijdens het ontbijt gegeten bij gekookte rijst porridge (congee).

In de Japanse keuken wordt seitan vaak vertaald in “fu” hetgeen ’gluten’ betekent. De Japanse filosoof George Ohsawa (1893-1966) heeft bio seitan begin jaren ’60 naar het Westen gebracht. Voor velen is George Ohsawa het symbool voor de macrobiotiek. In de Vietnamese keuken wordt seitan vaak ‘mi cang of mi can’ genoemd, refererend naar tarwegluten. Samen met tofu maakt seitan deel uit van de Boeddhistische Vietnamese keuken, die sterk werd beïnvloed door China. In de Vegetarische en veganistische keuken wordt seitan gegeten als vleesvervanger. Vele vegetariërs en veganisten verkiezen bio seitan boven tofu of tempeh.

Wat is authentieke seitan?

Seitan vs. vlees

OmschrijvingKcal per 100 gAandeel kcal uit eiwittenMg cholesterol per 100 kcalAandeel kcal uit vetten
Seitan11883% 02%
Kalkoenwit10684%1511%
Kipfiet (bereid)15776%3523%
Rund (mager) of lenderollade12669%6229%
Varkensgebraad of karbonade19638%4061%
Hamburger27230%2266%
Ei (gekookt)15435%32063%
Eiwitten en aminozuren: Seitan is de eiwit kampioen

Inspiratie om te koken met seitan van bertyn

bekijk onze recepten

Wat fans over bertyn zeggen

6outta7

Blogger over veganistisch voedsel

“Seitan is geweldig. Ik ben er dol op. Seitan (uitgesproken als ‘say-tan’) is één van de meest veelzijdige nepvleesproducten op de markt. Hoe seitan smaakt, hangt volledig af van hoe je het op smaak brengt: je zou het een smaakspons kunnen noemen.”